TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Son Dakika Salk Haberleri – Salk Bakanl’ndan sahte estetikilere sk takip
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 15 Ekim 2018 - 11:11:34
Son Dakika Salk Haberleri – Salk Bakanl’ndan sahte estetikilere sk takip

Salk Bakanl’ndan yaplan yazl açklama u ekilde: “Salk Bakanl, merdiven alt salk uygulamas olarak bilinen izinsiz/yetkisiz/ruhsatsz salk hizmeti veren kurum, kurulu ve kiilere kar denetim faaliyetlerini sürdürüyor. Ruhsatlandrlmayan kurulularda ve yetki verilmemi doktor olmayan kiiler tarafndan salk hizmet sunumuna yönelik olarak Bakanlk tarafndan gerçekletirilen denetimler neticesinde son 5 ylda toplam 328 kapatma cezas uyguland, yetkisiz kii ve kurumlar hakknda Cumhuriyet Basavclklarna suç duyurusunda bulunuldu. Bakanlk ayrca, sosyal medya ve internet sitelerini düzenli olarak taryor ve izinsiz/yetkisiz/ruhsatsz olarak sunulan tbbi uygulamalarn tespitini yapyor.

 

Bu çerçevede 2018 ylnda yaklak 600 adet web sitesi tarand ve insanlar yanltan, yanl yönlendiren, insan saln tehlikeye düüren, talep ve haksz rekabet yaratan reklam, tantm ve bilgilendirme yaplan web sitelerinin tespiti yaplarak Salk Bakanl ve il salk müdürlükleri tarafndan 6502 sayl Tüketicinin Korunmas Hakknda Kanun gerei Reklam Kurulunca deerlendirilmek üzere Ticaret Bakanlna bildirildi.

 

SÜREÇ NASIL LYOR

 

Salk Bakanl ve il salk müdürlüklerine ihbar, ikayet, yazl/görsel basn, CMER/SABM vb. kanallar ile bildirimler yaplr. l Salk Müdürlükleri bünyesinde kurulu olan denetim ekipleri tarafndan süratle deerlendirmeye alnan bildirimler merdiven alt salk uygulamalar kapsamnda yaplan olaan d denetimler gerçekletirilir. Bu kapsamda, Salk Bakanlnca merdiven alt salk uygulamalarna yönelik yaplan tespitler neticesinde; denetim ekiplerince izinsiz/yetkisiz/ruhsatsz salk hizmet sunumu derhal durdurularak, kurum/kurulu/kiiler hakknda Cumhuriyet Savclna suç duyurusunda bulunulur. Yetkisiz salk hizmeti ile ilgili suçlar hakknda adli makamlarca, mahiyetine göre 1-3 yl ile 2-5 yl arasnda deien hapis cezas ile bin gün ila 20 bin güne kadar adli para cezas uygulanabilmektedir.” kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir