Ağrı Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Günü Mesajı Yayımladı!

Ağrı Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Günü Mesajı Yayımladı!

Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Ağrı Afad Personeli Camilerde Deprem Bilgilendirmesi Yapıyor!

Ağrı Afad Personeli Camilerde Deprem Bilgilendirmesi Yapıyor!

Ağrı’da YKS’ye Giren Öğrencilerin Aileleri Çocukları İçin Dualar Etti

Ağrı’da YKS’ye Giren Öğrencilerin Aileleri Çocukları İçin Dualar Etti

Ağrı Taşlıçay’da Balık Gölü Festivali hazırlıkları başladı

Ağrı Taşlıçay’da Balık Gölü Festivali hazırlıkları başladı

Sosyal medya estetie talebi artryor
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 15 Eylül 2021 - 13:17:36
Sosyal medya estetie talebi artryor

Medicana Bahelievler Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzman Op. Dr. Ergin Ycel, sosyal medyada grdkleri przsz cilt ve simetrik yz hatlar gibi zelliklere sahip olmak isteyen kadnlarn kendilerine estetik ameliyat talebi ile bavurduklarn belirtti. Ycel, estetik amal yaplan farkl operasyon tekniklerini aklad.

YZ GENLETRME TEKNKLER

Sosyal medyann da etkisiyle en ok talep edilen yntemlerden birisi hline gelen yze ya enjeksiyonlarnn kimi zaman yz germe operasyonlar ile kombine edilerek kullanlabildiini belirten Op. Dr. Ycel, Bu yntem yz genletirme amacyla sk uygulanan teknikler arasnda yer alyor. Karn, basen ya da vcudun herhangi bir blgesinden alnan az miktarda ya dokusunun yze enjekte edilmesiyle uygulanan bu yntem, yzde dolgun bir grnt olutururken cildin gerilerek genlemesini de salyor. Yaplan ya enjeksiyonlar, ayn zamanda kk hcre grevi yaparak cildin yenilenmesine de katkda bulunuyor” dedi. Ycel, botoks, dolgu ve mezoterapi gibi farkl yntemlerin de yz genletirme amacyla sklkla uygulandn belirtti.

BURUN ESTETNDE AMELYAT SRES 2 LA 3 SAAT

Burunda fark edilen ekil ve simetri bozukluklar sonucu burun estetii yaptrmak amac ile gelen ok sayda hastann da olduuna deinen Op. Dr. Ycel, hastalarn yaklak iki saat sren ameliyat sonrasnda istedikleri burun ekline kavuabildiklerini syledi. Op. Dr. Ergin Ycel, burun estetiinde kullanlan tetkiklerle ilgili unlar syledi:

“Ak ve kapal tekniklerle yaplan rinoplasti ameliyat, genel anestezi altnda yaplyor. Ak teknikte burnun ucundan kesi yaplarak ekil dzeltmesi yaplrken kapal teknikte burun iinden kesilerle operasyon yaplyor.”

GZ KAPAI ESTET

Yorgun ve mutsuz grndn dnen insanlarn gz kapa yaptrmak amacyla muayenehaneye bavurduklarn belirten Op. Dr. Ycel, st ve alt gz kapaklarndaki cildin ve cilt altndaki ya dokusunun zamanla gevemesinin bu problemlere neden olduunu belirtti. Alt gz kapanda bulunan torbalanmann zellikle cilt altnda bulunan ba dokunun yalanma sonucu gevemesine ve gzaltndaki ya yastkklarnda sarkmaya bal olutuuna da dikkat eken Ycel, gz kapa estetiinde bu blgedeki geveyen dokunun bir ksmnn karlarak torbalanmann dzeltilebildiini ifade etti.

ESTETK OPERASYONLARIN HASTALAR ZERNDEK ETKS

ncelikle hastann fiziki grnn deitirmek amacyla yaplan estetik ameliyatlarn hastalarn sadece gzel olmasn salamadn belirten Op. Dr. Ycel, bu ameliyatlarn ayn zamanda sosyal medya veya kendini kyaslama gibi eitli sebeplerle hastalarn zihninde oluan ‘Ben irkin miyim?’ algsnn yklmasn saladn ve bunun sonucunda hastalarn daha mutlu olduklarn belirtti. Op. Dr. Ergin Ycel bu konuda u aklamada bulundu:

“Yzde genletirme yaparak, burunda simetriyi salayarak veya gz kapa estetii yaparak hastalarn kendi vcutlar ile bark bir hle gelmelerine yardmc oluyor ve bu hastalarn operasyonlar sonrasnda yaama daha da balandklarn gryoruz. Birok hastamz bize bakalarnn fotorafn gsterip burnunun ya da cildinin ayn ekilde olmasn istediini sylyor. Her hastamz ile zel olarak grp ortak bir karara vararak hastalarn zihinlerinde oluan gzellik algsn anlamaya alyoruz ve operasyonlarmz gerekletirmeden nce buna gre planlamamz yapyoruz.”kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir