Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

Talha Uğurluel’e FETÖ’den 15 yıl hapis istemi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Ocak 2019 - 05:50:32
Talha Uğurluel’e FETÖ’den 15 yıl hapis istemi

14 Ocak 2019 Pazartesi – 8:27 | Son Güncelleme : 14 01 2019 – 8:30

Tarihçi-yazar Talha Uğurluel hakkında açılan FETÖ davasının iddianamesinde, şüphelinin özellikle 17/25 Aralık kumpas sürecinde örgüt yöneticileriyle yoğun irtibatta olduğu anlatılıyor

Tarihçi-yazar Talha Uğurluel hakkında açılan FETÖ davasının iddianamesinde, şüphelinin özellikle 17/25 Aralık kumpas sürecinde örgüt yöneticileriyle yoğun irtibatta olduğu anlatılıyor.

 

FETÖ’ye yönelik Erzincan‘da yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan tarihçi- yazar Talha Uğurluel hakkında 15 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

 

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava için hazırlanan iddianamede Uğurluel’in FETÖ okullarında çalıştığı ve iki kitabının örgüt yayınevinden çıktığı anlatılıyor. İddianameye göre şüpheli kitaplarının kaynakça kısmında ‘hocam’ diye bahsettiği FETö elebaşı hakkında övgülü sözler yazdı. Uğurluel’in, sözde Avrupa imamı ve Zaman Gazetesi’nin Avrupa Koordinatörlüğü yapan firari Abdullah Aymaz ile sözde örgütün Batı Avrupa sorumlusu Süleyman Tiftik ve İçişleri Bakanlığı’nın Aranan Teröristler Listesi’nde “mavi” kategorideki Selman Kuzu ile irtibatlı olduğu belirtildi.

 

GÜLEN’İN DANIŞMANLIĞI

 

Uğurluel’in ayrıca Aranan Teröristler Listesi’nin “yeşil” kategorisinde 1 milyon lira ödülle aranan FETÖ elebaşı Gülen’in danışmanlığının yanı sıra örgütün sözde İsrail ve Ortadoğu imamı Başyüceler Meclisi üyesi Harun Tokak ile de irtibatlı olduğu tespit edildi. Uğurluel’in örgütün tepe yönetimindeki şahıslarla 17-25 Aralık sürecinde görüşmelerin arttığına dikkat çekildi.KAYNAK:www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir