Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

‘talyan hkmeti yeni Alitaliadan pay alabilir’ – Son Dakika Ekonomi Haberleri
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 12 Ekim 2018 - 20:38:33
‘talyan hkmeti yeni Alitaliadan pay alabilir’ – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Di Maio, talya’nn havaclk sektöründe faaliyet gösteren Alitalia’nn yeniden oluumuyla ilgili talyan Il Sole 24 Ore Gazetesine açklamada bulundu.

Devlet yatrm bankas Cassa Depositi e Prestiti ve Ekonomi Bakanl’nn, talyan devlet demir yollar irketi Ferrovie dello Stato ile birlikte yaplacak yeni Alitalia oluumunun yüzde 15 hissesine sahip olabileceini söyleyen Di Maio, talya’nn daha önce Alitalia’ya salad 900 milyon avro deerindeki köprü kredilerini yeni oluumda hisseye çevireceini belirtti.

Di Maio, “Bir önceki hükümetin Alitalia’ya salad ve 10 Aralk’ta geri ödenmesi gereken 900 milyon avro deerindeki köprü kredisiyle ilgili herhangi bir zaman uzatma durumu söz konusu deil. Bu kredi meselesi önemli çünkü Ekonomi Bakanl bu krediyi yeni oluumun yüzde 15 hissesini kapsayacak bir hakka dönütürecek.” yorumunu yapt.

Yeni irketin balangç bütçesinin yaklak 2 milyar avro olacan dile getiren Di Maio, bu sayede Alitalia’nn rekabetçilie geri dönmesi ve tekrar ivme kazanmasnn salanacan anlatt. Di Maio 31 Ekim’e kadar teklifin belli olacan da sözlerine ekledi.

“Kararllmz maksimum “

Konuyla ilgili resmi ziyarette bulunduu Etiyopya’nn bakenti Addis Ababa’da konuan talya Babakan Giuseppe Conte de meseleyle Di Maio’nun ilgilendiini ve bu konuya bir çözüm getirerek sistemi kuracaklarn ifade etti.

Yeni oluum üzerinde çaltklarn ve yaknda plann gerçekletirileceini aktaran Conte, unlar kaydetti:

“Bugün, turizm iinde rekabetçilik hedef noktalara makul fiyatlar ve hzl zaman çizelgeleriyle ulamaya bal. Ferrovie’nin (Devlet demir yollar irketi) Alitalia’ya girii, bu anlamda örnein tek bir tren-uçak bileti çalmasnn yaplabilmesini salayacak. Böylece bir turist, talya’ya vardnda ülkenin her yerine gidebilecek. talya’nn turizm konusunda olaanüstü bir endüstrisi var ve bunu daha da gelitirmek için ulam sistemini etkili ve cazip hale getirmek istiyoruz. Alitalia’y ve talyan turizmindeki stratejik rolünü yeniden balatmak için hükümetin kararll maksimum seviyede.”KAYNAK star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir