GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

TSK: Afrin tamamen kontrol altına alındı
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 24 Mart 2018 - 09:37:33
TSK: Afrin tamamen kontrol altına alındı

24.03.2018 12:28 | Son Güncelleme 5 dakika önce Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘Afrin bölgesinde kontrolün tamamen sağlandığı, bölge halkının güvenle evlerine dönüşlerini sağlamak için arama tarama çalışmalarının devam ettiği’ bildirildi. Zeytin Dalı Harekâtı 20 Ocak 2018’de hava operasyonuyla başlamış, ertesi gün TSK’ya bağlı birlikler ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) karadan Afrin […]

24.03.2018 12:28 | Son Güncelleme

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘Afrin bölgesinde kontrolün tamamen sağlandığı, bölge halkının güvenle evlerine dönüşlerini sağlamak için arama tarama çalışmalarının devam ettiği’ bildirildi.

Zeytin Dalı Harekâtı 20 Ocak 2018’de hava operasyonuyla başlamış, ertesi gün TSK’ya bağlı birlikler ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) karadan Afrin sınırlarına girmişti.

TSK, operasyonun ‘bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD mensuplarını etkisiz hale getirmek’ amacıyla başlatıldığını duyurmuştu.

Genelkurmay’ın Cumartesi günü yaptığı açıklamada Afrin bölgesinin kontrolünün tamamen sağlandığı belirtilirken bölgede el yapımı patlayıcı ve mayın arama çalışmalarının da devam ettiği kaydedildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 49 asker hayatını kaybetti, 228 askser yaralandı. Açıklamada, 157 askerin tedavilerinin tamamlandığı ve görevlerine döndükleri belirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru gerçekleşen saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir. Bu kapsamda özellikle Tel Rıfat bölgesi ve zaman zaman da Münbiç bölgesinden yapılan taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında karşılık verilmektedir. Bölgede yürütülen normalleşme (altyapı, üstyapı, yerel yönetimlerin desteklenmesi vb.) çalışmalarına katkı sağlanmaktadır.”KAYNAK : [author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir