DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Cesim Gökçe’nin Enkazına Yatırım Yapmak İçin Geliyor

DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Cesim Gökçe’nin Enkazına Yatırım Yapmak İçin Geliyor

Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Türkiye otomobilini seçti – UFUK SANDIK
  • Ana Sayfa » Otomobil
  • 20 Nisan 2018 - 21:29:40
Türkiye otomobilini seçti – UFUK SANDIK

Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği “Türkiye’de yılın otomobili” yarışması sonuçlandı. Birinci oldu. Araç, 76 otomotiv gazetecisinden toplam 3 bin 820 puan aldı

Gazetecileri Derneği () tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi oldu. Ioniq, OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinden toplam 3 bin 820 puan aldı.
Yarışmanın ilk etabında; 23 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.
“Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise Hyundai Ioniq; BMW 5 Serisi, Ford Fiesta, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC 60 modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı.

ÇEVREYİ DÜŞÜNÜYORUZ

Türkiye’nin “Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan yılın otomobili ödülünün açıklandığı törende konuşan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, yarışmanın tüketiciler için yol gösterici özelliğinin bulunduğuna dikkat çekti.
Sandık, “Objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde bulundurduk.
Seçimimizin tüketicilerin otomobil satın alırken, yılın otomobili yarışmasını referans olarak görmesi bizler için çok önemli” dedi. Ödülü alan Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel de, şunları söyledi: “Bugün çevreci otomobiller dünyayı yaşanabilir kılmak için çok önemli. Dünyayı korumamız gerekiyor.
Dolayısıyla çocuklarımıza çok güzel bir dünya bırakmak için hibrit teknolojisi büyük bir önem taşıyor. Biz üreticiler olarak dünyayı nasıl güzelleştiririz ve nasıl temiz bir gelecek bırakırız diye düşünüyoruz.”

TOFAŞ VE MERCEDES’İN 50. YILI
‘Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması’nın ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayanlara onurlandırmayı planlayan OGD, bu yılki özel ödülünü Türkiye’de 50’nci yılını kutlayan Tofaş ve Mercedes-Benz Türkiye’ye verdi.

BU HABERİN KAYNAĞI: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/sandik/2018/04/19/turkiye-otomobilini-secti

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
İran’dan Rusça’nın okullarda ikinci dil olarak öğretilmesi teklifi

 İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Rusya'nın başkenti  Moskova'yı ziyaret eden İran Eğitim ve Öğretim Bakanı Muhammed Bethai, Duma  Meclisi...

Kapat