GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Yeni iPhone’a erken sahip olmanın maliyeti belli oldu!
  • Ana Sayfa » Teknoloji
  • 13 Eylül 2018 - 12:22:48
Yeni iPhone’a erken sahip olmanın maliyeti belli oldu!

Apple’ın yeni iPhone’ları özelliklerinden daha çok açıklanan rekor satış fiyatlarıyla gündeme damgasını vurdu. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre; yeni modellerden en ucuzu olan iPhone XR’nin başlangıç fiyatı 749 dolar olurken, 256 GB’lik iPhone XR’de bu rakam 899 dolara kadar çıkıyor.      iPhone Xs için ise açıklanan fiyatlar 999 dolar ile 1349 dolar arasında. En […]

Apple’ın yeni iPhone’ları özelliklerinden daha çok açıklanan rekor satış fiyatlarıyla gündeme damgasını vurdu. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre; yeni modellerden en ucuzu olan iPhone XR’nin başlangıç fiyatı 749 dolar olurken, 256 GB’lik iPhone XR’de bu rakam 899 dolara kadar çıkıyor. 

 

 

iPhone Xs için ise açıklanan fiyatlar 999 dolar ile 1349 dolar arasında. En büyük ve en pahalı iPhone olan iPhone Xs Max’in fiyatı 1099 dolardan başlarken, 512 GB’lik iPhone Xs Max’in satış fiyatı 1449 dolar olacak. 

 

Yeni iPhone’ların Türkiye’de ne zaman ve hangi fiyatla satışa sunulacağı henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak vergiler ve perakende marjalrı dikkate alındığında kasım ayında 14 bin TL’leri bulan iPhone fetiketlerilye karşılaşmamız kuvvetle muhtemel.

 

ABD’DE 749 DOLAR İLE 1449 DOLAR ARASINDA

 

Her yeni modelde olduğu gibi Türkiye’deki tüketiciler için iPhone Xs ve iPhone XR’ye sahip olabilmek için iki yol var. Bunlardan birincisi Türkiye’de resmi satış kanalları üzerinden piyasaya sürülmesini beklemek. Bir diğer yol ise yolcu beraberinde yurt dışından telefon getirip, Türkiye’de kayıt ettirerek kullanmak. Ki bu ikinci yol her ne kadar mevcut dolar kuru seviyesinden değerlendirildiğinde önceki yıllardaki kadar cazip olmasa da yeni iPhone’larda da tercih edilecek gibi görünüyor.

 

 

Peki tüketiciler açısından iPhone Xs ve iPhone XR modellerini ABD’den alıp, Türkiye’ye getirmenin toplam maliyeti ne kadar? Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre işte ABD’deki fiyatı, satış vergisi ile Türkiye’de IMEI kayıt harcı ödemesi ve bandrol ücretleri dahil edildiğinde cebinizden çıkarmayı göze almanız gereken o tutarlar:

 

 KAYNAK by [author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir