Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

AĞRI’DA SON DURUM 2-2 AMA!!!

AĞRI’DA SON DURUM 2-2 AMA!!!

İş-Kur kapsamında belediyeye alınan işçiler başkanın tarlasında çalıştırıldı!

İş-Kur kapsamında belediyeye alınan işçiler başkanın tarlasında çalıştırıldı!

Bu kez sıvadın Taner! – Cenap Elem Yazdı

Bu kez sıvadın Taner! – Cenap Elem Yazdı

Yılın En İyi Motoru unvanı Ferrari’nin oldu
  • Ana Sayfa » Otomobil
  • 9 Haziran 2018 - 15:35:40
Yılın En İyi Motoru unvanı Ferrari’nin oldu

‘den yapılan açıklamaya göre, 1999 yılından bu yana düzenlenen Yılın Motoru Ödülleri’nin 2018 sonuçları belirlendi.

Son 7 yılda “4 litre üstü” ve “Yılın Performans Motoru” kategorilerinde ödüller alan Ferrari, 2018 yılında da ödül rekoruna imzasını attı. 2016 ve 2017 yıllarında “Yılın Motoru” ve “Yılın Performans Motoru” ödüllerine layık görülen Ferrari’nin 3,9 litrelik çift turbo beslemeli üçüncü kez “Dünyanın u” ödülünü kazandı.

SON 20 YILIN EN İYİ MOTORU OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ

Bu yıl 6 farklı ödül alan Ferrari, toplam ödül sayısını 27’ye çıkararak spor otomobil üreticileri arasında “en çok ödül alan marka” konumuna ulaştı. Ferrari ‘da kullanılan 3,9 litrelik çift turbo beslemeli, 720 gücündeki V8 motor, 3-4 litre kategorisinde “Yılın Performans Motoru” unvanını almasının yanında, 68 jüri üyesi tarafından “en iyinin de iyisi” olarak adlandırıldı ve “son 20 yılın en iyi motoru” olarak değerlendirildi.

Öte yandan F12 Berlinetta’daki 6,3 litrelik motorun yüzde 75 kadar revize edilmesiyle geliştirilen ve Ferrari’nin modelinde kullanılan 6,5 litrelik 800 HP gücündeki V12 motoru da 4 litre üstü kategorisinde “En İyi Yeni Motor” ödülünü kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uluslararası Yılın Motorları Ödülleri Eş Başkanı Dean Slavnich, “‘ye hayat veren 3,9 litrelik bu motor, yüksek performanslı turbo beslemeli motorlara o kadar mükemmel bir örnekti ki, hemen rakiplerinin önüne geçti. Pista için yeniden geliştirilen dünyanın en iyi motoru artık daha da iyi oldu. Ferrari’nin gerçek bir ustalık ürününe şahit oluyoruz. Sıfır turbo gecikmesi, mükemmel verim, saf coşku, güçlü egzoz sesi ve sıra dışı performans bu V8 tam bir sanat eseri” değerlendirmesinde bulundu.

BU HABERİN KAYNAĞI: https://www.sabah.com.tr/otomobil/2018/06/09/yilin-en-iyi-motoru-unvani-ferrarinin-oldu

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Ağrı’da 60 engelli öğrenci karneleri aldı

Ağrı’da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla evde eğitim gören 60 öğrenci karnelerini aldı. Ağrı İl Milli Eğitim...

Kapat