8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

YouTube videosu sayesinde 40 yıl sonra ailesiyle buluştu
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 19 Nisan 2018 - 15:43:41
YouTube videosu sayesinde 40 yıl sonra ailesiyle buluştu

BBC’nin haberine göre, 1978’de 26 yaşındayken ailesine ve çevresine  hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolan Khomdram Gambhir Singh, Mumbai  sokaklarında şarkı söylerken çekilen bir videosunun internette yayılmasının  ardından 40 yıl sonra ailesiyle bir araya geldi. Singh’i internette dolaşan bir videoda tesadüfen gören erkek kardeşi  Khomdram Kulachandra, “The Hindu” gazetesine verdiği demeçte, “Yeğenlerimden biri  video görüntüsünü bana […]

BBC’nin haberine göre, 1978’de 26 yaşındayken ailesine ve çevresine  hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolan Khomdram Gambhir Singh, Mumbai  sokaklarında şarkı söylerken çekilen bir videosunun internette yayılmasının  ardından 40 yıl sonra ailesiyle bir araya geldi.

Singh’i internette dolaşan bir videoda tesadüfen gören erkek kardeşi  Khomdram Kulachandra, “The Hindu” gazetesine verdiği demeçte, “Yeğenlerimden biri  video görüntüsünü bana gösterdiğinde gözlerime inanamadım. Onu tekrar sağ  göreceğimize dair tüm umutlarımızı kaybetmiştik.” dedi.

Videoyu geçen ekim ayında yükleyen sokak fotoğrafçısı Firoz  Shakri’nin, Sing’in halen Mumbai’de yaşayabileceği yönünde bilgi vermesi üzerine  polisin araştırmalarını bu kentte sürdürdüğü belirtildi.

Sing’in aranması olayına bakan müfettiş Pandit Thakaray da “Onu bir  tren istasyonunun önünde bulduk. Kötü bir durumdaydı, iyi değildi.” diye konuştu.

Thakaray, Hindistan ordusunda eski bir asker olan Singh’in,  evlendikten birkaç ay sonra mutsuz olduğu için evden ayrıldığını ve o zamandan  beri ya dilenerek ya da günlük ücretli bir işçi olarak çalışarak Mumbai’de  yaşadığı bilgisini paylaştı.

Yaşlı adam bulunduktan sonra fotoğrafının ailesine gönderildiğini  söyleyen Thakaray, Singh’in ailesiyle telefonda görüştüğünü ifade etti.

Uçakla Imphal kentine gönderilen 66 yaşındaki Singh, 40 yılın ardından  ailesiyle bir araya geldi.


Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/youtube-videosu-sayesinde-40-yil-sonra-ailesiyle-bulustu-1159743-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir