GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

ZALİMİN SİLAHI, MÜCAHİDİN YARDIMCISI AYAN BEYAN BELLİDİR.
ZALİMİN SİLAHI, MÜCAHİDİN YARDIMCISI AYAN BEYAN BELLİDİR.

Bismillahirrahmanirrahim. Dünyanın neresine giderseniz gidin zalim ve kötü niyetli insanların tavrı aşağı yukarı aynıdır. Aynı düşünce ve hedefteki insanlar bir araya gelip belli donanımları sağlar ve etraflarını yoklamaya başlarlar. Bu yoklama şu bakış açısı ile yapılır; benim ihtiyaç duyduğum ve gücüme güç katacak materyaller kimde ise onları hedef almam lazım. Bu hedefler belirlenirken bu insanların […]

Bismillahirrahmanirrahim.

Dünyanın neresine giderseniz gidin zalim ve kötü niyetli insanların tavrı aşağı yukarı aynıdır. Aynı düşünce ve hedefteki insanlar bir araya gelip belli donanımları sağlar ve etraflarını yoklamaya başlarlar. Bu yoklama şu bakış açısı ile yapılır; benim ihtiyaç duyduğum ve gücüme güç katacak materyaller kimde ise onları hedef almam lazım. Bu hedefler belirlenirken bu insanların tavır, tutum ve inançları önemli faktördür, genelde elindekini kaybetmekten korkan, çevresi ve inancı zayıf insanlar hedef listesinin başına konur ve bu doğrultuda planlar kurularak bu insanlar sömürülür. İşin özeti ve temeli budur, gövde ve dallara geldiğimizde çok çeşitli oyunlara oynandığı için kafanız karışa bilir, aldanmayın. Çevresi güçlü ve bu gücü tavır davranışı ile gösteren kişiler asla zalimler tarafında tercih edilmezler.

Zalimlerin korktuğu bir zümre vardır, bunlar Allah’a ve Allah’ın elçileri vasıtası ile gönderdiği tüm bilgilere şeksiz şüphesiz iman eden ve Allah’tan başkasına kulluk etmeyen korkusuz mücahitlerdir. Zalimler bu mücahitler ile karşılaştıklarında, tüm kalabalık ve donanımlarının üstünlüğüne rağmen tir tir titrerler. Tarihteki birçok savaş bir avuç inanmış insanın çok büyük orduları dize getirdiğine şahittir.

Günümüz zalimi emperyalist ve Siyonist güçler (İsrail, ABD ve diğerleri) bunu gayet iyi bilirler ve maalesef ümmeti fitne ile ayırıp yanına Müslüman bir topluluk almadan müminler ile savaşmazlar. Daha önce tecrübe ettikleri üzere (Afganistan, Çeçenistan) gibi birçok hezimet yaşamış ve bu hezimetlerin sonunda elde ettikleri tecrübe ile artık Müslümanlara, Müslümanların eliyle saldırmaya başladılar. Savaş öyle bir hale geldi ki yeryüzünde gerçekten iman eden çok ama çok az kişi kaldı maalesef. Bu çok az sayıdaki inanan insan bile bu zalim emperyalistlerin korkulu rüyası halinde önlerinde durmaktadır, tüm ekonomik, silah ve sayısal üstünlüklerine rağmen uykularını haram etmektedir zira çok iyi biliyorlar ki inanan insanın Allah yar ve yardımcısıdır ve Allah yenilmezdir.

Ey iman edenler, gerçekten iman etmiş iseniz korkunuz bir tek Rabbin rızasına erişememek ise size galip gelecek yoktur. Sizi açlıkla, mallarınız veya aileniz ile kimsenin korkutmasına izin vermeyin zira yeryüzü ve içindeki her şey Âlemlerin maliki olan Allah’a aittir. Bizim ölülerimiz şehittir ve cennettedir. Biz iman eden Müslümanlarız.

Zalimin bu dünya ve içindekilerden başka bir emeli olmadığı için bunları kaybetmekten korkar, ölüm onun için felakettir hâlbuki mümin şehadet için can atar, onun için şehadet yâre vuslattır.

Allah bizi İslam ile şereflendirmiş bize Kur-an’ı Kerim gibi bir harita lütfetmiş, oku emri ile yol göstermiş iken, Allah tan korkmayıp yarattıklarından korkmak ne büyük bir zillettir hiç düşünmezmisiniz.

Tek galip Allah’tır.

 

Beyt-ül Mukaddes’i inşa eden ve bu güne kadar ki sahibi her zaman Müslümanlar olmuştur zira Hz. Musa (a.s), Hz. İsa (a.s) ve Hz. Muhammed (s.a.v) ve aradaki tüm peygamberler aynı kaynaktan beslenmiş, aynı Allah’a kulluk ve ibadet etmişlerdir. Bu peygamberlerin ümmetleri, maalesef bu gün Ümmeti Muhammed’e (s.a.v) baktığınızda da anlaşılacağı gibi dinlerinden uzaklaşmış, gönderilen kitaplarını tahrif etmiş, (Kur-an’ı kerim tahrif edilemezliği ile ayrışır) kendi heva ve heveslerinin kölesi olmuş, iktidar ve güç sarhoşluğuna kapılıp zalimlerden olmuşlardır. Bu durum bir sonraki peygamberin gelmesi ile devam etmiş ve son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) ile son bulmuştur. Mescidi aksa bazı dönemlerde zalimlerin işgaline şahit olsa da, Müslümanlar tekrar geri almayı bilmiştir.

Bu tür kutsal mekânlar, mantıken baktığınızda taş ve topraktan ibaret yapılar olsa da burada ki hâkimiyet batıl ile hak ararsındaki savaşın bir göstergesi olduğu için çok ama çok önemlidir ve bu gün gelinen nokta iman ehli insanlar için kabul edilebilir bir durum değildir.

Bizim Rabbimizin Rızasını kaybetmekten başka korkumuz yok. Zalimlerin o kadar çok korkusu var ki anlatmakla bitmez.

Son söz: Bu millet ve milliyetçi akımlar küfrün bir silahıdır kanmamak lazım. Müslüman milleti İbrahim’e (a.s) hanife’dir ve ümmeti Muhammed’dir (s.a.v). Hiçbir ülke, millet ve kişi İslam dinine referans değildir ve olamaz, ümmetin tek referansı Kur-an’ı Kerim ve Allah Resulü’dür (s.a.v).

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

 

 

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir